Олег Олійник: боротьба з корупцією та дискримінацією чи визнання принципу верховенства права в Україні

ІІ Форум громадських рад та фахових організацій України відбувся у Києві 28 березня 2014 року.

Олег Олійник, Голова Правління Громадської правозахисної організації «Христинівчани», Голова Громадської ради при МНС України, виступив з доповіддю: «Проблема вибору Українського громадянського суспільства: боротьба з корупцією та дискримінацією чи визнання принципу верховенства права?».

Представники громадських рад, громадський і фахових організацій, державних установ, і громадські експерти висловились щодо необхідності перегляду підходів до організації роботи рад задля забезпечення системного та конструктивного діалогу між представниками громади, бізнесу та влади, а також багатосторонньої участі в процесі прийняття рішень, формуванні державних політик і громадянському експертному контролі за їхньою реалізацією.

Окрему увагу приділено обговоренню ґрунтовних реформ, що мають розроблятися та втілюватися на основі принципів партисипативної демократії, яку ще називають демократією участі. Першим кроком в цьому напрямку стало створення Альянсу фахових організацій України, що консолідує фахівців різних галузей для підвищення експертної участі в процесі прийняття рішень.

Учасниками Форуму також сформовано 5 відкритих робочих груп Альянсу, що займатимуться питаннями:
— нормативно-правового та методичного забезпечення діяльності громадських рад;
— легалізації економічного життя;
— розробки професійних стандартів, реформування системи освіти та просування національної рамки кваліфікацій;
— реформування правоохоронної системи;
— нормативно-правового регулювання діяльності інститутів громадянського суспільства.

На сьогодні Альянс об’єднує 20 організацій та є відкритим для приєднання нових членів.