Держтехногенбезпеки підтримала пропозицію Громадської ради при МНС щодо впровадження Спеціальної програми підготовки (перепідготовки) рятувальників (плавців-рятувальників) рятувальних постів у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах України.

Керівництвом Державної інспекції техногенної безпеки України повідомлено, що плавці-рятувальники рятувальних постів проходять підготовку за спеціальною програмою, підготовленою МНС України, в аварійно-рятувальній або водолазно-рятувальній службі, яка пройшла атестацію в Центральній міжвідомчій атестаційній комісії з атестації аварійно-рятувальних служб та рятувальників при Держтехногенбезпеки України (ЦМАК), відповідно до підпункту 2 пункту 3.4 Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.12.2001 № 272 (у редакції наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 24.09.2012 № 1214), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.10.2012 за № 1739/22051.

На сьогодні зазначена програма МНС України не розроблена.

З метою забезпечення державної політики безпеки людини, зокрема шляхом запобігання загибелі людей на водних об’єктах України, Громадською радою при МНС України спільно з громадською організацією «Київське міське товариство рятування на воді» (ГО «ТОВРЯТВОД») була розроблена та погоджена ЦМАК Спеціальна програма підготовки (перепідготовки) рятувальників (плавців-рятувальників) рятувальних постів у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах України.

Враховуючи пріоритетність державної політики запобігання загибелі людей на воді та сприяння розвитку громадянського суспільства, Держтехногенбезпеки України підтримала пропозицію Громадської ради щодо впровадження Спеціальної програми центральними та місцевими органами виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями.

Олександр Середа, Голова Комітету Громадської ради з питань реагування на надзвичайні ситуації та сприяння діяльності аварійно-рятувальним службам, начальник рятувально-водолазної служби ГО «ТОВРЯТВОД», висловив вдячність за співпрацю щодо реалізації державної політики із запобігання загибелі людей на воді та профілактики травматизму невиробничого характеру.

Один комментарий к “Держтехногенбезпеки підтримала пропозицію Громадської ради при МНС щодо впровадження Спецпрограми підготовки плавців-рятувальників

1. Олександр

Впровадження у життя Спеціальної програми — це гарантована запорука врятованого життя людини у місцях відпочинку на воді, спокій у родині і приємний безпечний відпочинок.